flag Судова влада України

Внесено законопроект щодо посилення права на захист

16 січня 2014, 14:06

 Потерпілим від злочинів посилять право на захист

15.01.2014
_____Під кримінально-правову охорону від порушень права на захист невдовзі можуть потрапити особи, які притягаються до адміністративної відповідальності, а також потерпілі і свідки.
_____Народний депутат Володимир Мисик запропонував включити названих учасників процесу до диспозиції статті 374 (Порушення права на захист) Кримінального кодексу. Відповідний проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо порушення права на захист)» зареєстрований ним у парламенті за № 3880.
_____На сьогоднішній день стаття 374 КК передбачає покарання лише за порушення права на захист підозрюваного чи обвинуваченого.

_____Втім, зауважує автор законодавчої ініціативи, за змістом ст. 59 Конституції України конституційне правокожного на правову допомогу у жодному випадку не може бути обмежено. Рішення Конституційного суду України у справі за конституційним зверненням громадянина Голованя Ігоря Володимировича щодо офіційного тлумачення положень статті 59 Конституції України від 30 вересня 2009 року N 23-рп/2009 тлумачить його «як гарантовану державою можливість кожної особи отримати таку допомогу в обсязі та формах, визначених нею, незалежно від характеру правовідносин особи з іншими суб’єктами права» і звертає свою увагу на те, що «поняття «кожен» охоплює всіх без винятку осіб – громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території України».Закон і Бізнес