flag Судова влада України

Інформація для громадян - порушення ПДД, які планується фіксувати в автоматичному режимі

13 січня 2014, 16:42

Камери на дорогах переможуть корупцію і мажорів - нардеп

В.Пилипенко: думаю, автоматична фіксація порушень ПДР підвищить безпеку на наших дорогах.
10.01.2014
 
З корупцією в ДАІ і мажорами, що ігнорують Правила дорожнього руху, будуть боротися автоматичною фіксацією порушень ПДР.
Такі очікування від впровадження проекту Закону № 3855 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі» в ексклюзивному інтерв'ю виданню «Закон і Бізнес» висловив один з авторів документа, народний депутат України Володимир Пилипенко.
«Ухваливши такий закон, ми насамперед значно зменшимо корупційну складову у відносинах учасників дорожнього руху. Адже фіксація порушень відбуватиметься в автоматичному режимі. Відповідно, у водія буде відсутня спокуса запропонувати хабар працівникові дорожньої інспекції, а в останнього не буде спокуси його
отримати», - зазначив він.
«Крім цього, зменшимо ризики для інших водіїв і пішоходів з боку мажорів, які порушують ПДР, зокрема пролітають перехрестя на червоне світло. Адже відомо, що значна кількість порушень учиняється особами, які вважають, що мають більше прав на дорозі, ніж інші. Тож думаю, автоматична фіксація порушень ПДР підвищить безпеку на наших дорогах»,- додав В.Пилипенко.
Повністю інтерв'ю читайте в наступному номері газети.
Нагадаємо, проектом пропонується фіксувати в автоматичному режимі 5 порушень ПДР: перевищення швидкості, проїзд на заборонний сигнал світлофора, рух по тротуарах, виїзд на зустрічну смугу, порушення правил руху через залізничні переїзди. Докладніше про зміст проекту - тут. Закон і Бізнес
5 порушень ПДД фіксуватимуться в автоматичному режимі
10.01.2014
Перевищення обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал світлофора, рух тротуарами, виїзд на зустрічну смугу, порушення правил руху через залізничні переїзди – ці правопорушення невдовзі фіксуватимуться в автоматичному режимі.
Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі» за №3855 зареєстрували у Верховній Раді народні депутати Володимир Пилипенко та Валерій Писаренко.
Згідно документу, у разі фото- та/або відеофіксації одного із зазначених правопорушень посадова особа ДАІ на підставі даних автоматизованої інформаційної системи зазначеного підрозділу встановлює особу, за якою зареєстровано відповідний транспортний засіб.
Якщо транспортний засіб зареєстровано за фізичною особою, зазначена посадова особа виносить постанову про накладення адміністративного стягнення, яка надсилається такій фізичній особі рекомендованим листом із повідомленням.
До постанови додається фотознімок транспортного засобу із зображенням його номерного знаку, зроблений в автоматичному режимі у момент вчинення адміністративного правопорушення. Крім того, у постанові зазначається адреса веб-сайту у мережі інтернет, на якому особа може ознайомитись з зображенням чи відеозаписом транспортного засобу у момент вчинення адміністративного правопорушення та ідентифікатор для доступу до зазначеної інформації.
Особа, за якою зареєстровано транспортний засіб, протягом десяти днів з дня отримання постанови має сплатити штраф або оскаржити постанову у суді та довести, що транспортний засіб або його номерний знак вибув з її володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або у момент вчинення правопорушення за кермом
була інша особа.
Якщо транспортний засіб зареєстровано за підприємством, установою, організацією, керівнику такого підприємства, установи, організації надсилається запит про надання інформації. Такий керівник протягом п’яти днів з дня отримання запиту зобов’язаний надати інформацію про особу, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення адміністративного правопорушення.
За ненадання зазначеної інформації (надання неправдивої інформації) вводиться адміністративна відповідальність.
У разі, якщо керівник підприємства, установи, організації надасть інформацію про особу, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення адміністративного правопорушення, такій особі надсилається постанова про накладення адміністративного стягнення, і ця особа має право сплатити штраф або оскаржити зазначену постанову.
У разі притягнення порушника до відповідальності відповідно до проекту застосовується мінімальний
розмір штрафу, передбачений відповідною статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При цьому, якщо особа сплачує зазначений штраф протягом п’яти днів з дня отримання постанови, такий мінімальний розмір зменшується удвічі.Закон і Бізнес