flag Судова влада України

Інформація для громадян - Нові правила виписування рецептів зроблять ліки доступнішими

25 грудня 2013, 11:08

 У лікарів забрали можливість заробляти на рецептах

 25.12.2013
 
    Тепер в рецептах на ліки лікарі вказуватимуть діючу речовину, а не назву препарату. Це дасть можливість пацієнту зробити вибір між кількома препаратами з однаковими властивостями, але різною вартістю.
 Про це заявив глава Держпідприємництва Михайло Бродський, повідомляють «Экономические известия».
 
В рецептах будет указываться не торговое, а международное название лекарств
Правовые известия
 25.12.2013 

 

     Новые правила выписывания рецептов сделают лекарства доступнее и позволят гражданам выбирать - покупать дорогостоящие брендированные иностранные препараты или более дешевые отечественные.

     Новые правила выписывания рецептов сделают лекарства доступнее, ведь врачи не смогут навязывать конкретные препараты, если есть более дешевые аналоги. Изменены правила выписывания рецептов - в частности, изменения предусматривают, что рецепты будут выписываться с указанием международного непатентованного названия, а не с указанием торгового названия лекарственного средства, как сейчас принято.

     Еще в 2005 году приказом Минздрава № 360 было зафиксировано на нормативном уровне, что рецепты выписываются только по торговым названиям. Это дало повод для развития коррупционных схем и навязывание конкретных лекарств, врачи были включены в маркетинговую схему распространения лекарств. А импортные препараты в разы дороже, но при этом не всегда лучше, поскольку терапевтическое действие может быть одинаковым, а цена импортных препаратов всегда выше.

    Такие изменения позволят создать равные условия конкуренции, убрать коррупционную схему «дистрибьютор - врач - аптека», а гражданам выбирать - покупать дорогостоящие брендированные иностранные препараты или более дешевые отечественные с таким же действующим веществом. Источник: Урядовий портал.
 
М.Бродський: Нові правила виписування рецептів зроблять ліки доступнішими
24.12.2013

     Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва
  Нові правила виписування рецептів зроблять ліки доступнішими. Лікарі не зможуть нав’язувати конкретні препарати, якщо є дешевші аналоги.
     Про це в ході прес-конференції заявив Голова Держпідприємництва Михайло Бродський.
    На виконання вимог Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва змінено правила виписування рецептів. Зокрема, це зміни до наказу МОЗ № 360, які передбачають, що рецепти будуть виписуватися із зазначенням міжнародної непатентованої назви, а не із зазначенням торговельної назви лікарського засобу, як зараз прийнято.
   Ще в 2005 році було видано наказ МОЗ № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків та вимог-замовлень», яким було зафіксовано на нормативному рівні, що рецепти виписуються тільки по торгівельним назвам. Це дало привід для розвитку корупційних схем та нав’язування конкретних ліків. «Лікарі були включені в маркетингову схему розповсюдження ліків», - сказав Михайло Бродський. 
    Імпортні препарати в рази дорожчі, але це не означає що імпортні завжди кращі, оскільки їх терапевтична дія може бути однаковою, а ціна імпортних препаратів завжди вища.
   «Тепер в рецептах буде вказуватися тільки міжнародна непатентована назва препаратів», - повідомив М. Бродський. 
Зміни, запропоновані Держпідприємництвом, дозволять: —створити однакові умови конкуренції;
—прибрати корупційну схему «дистриб’ютор – лікар – аптека»;
—громадянам вибирати – купувати дороговартісні брендовані  іноземні препарати чи дешевші вітчизняні з такою самою діючою речовиною.
Також глава відомства заявив, що Україна експортує визнані Європою ліки: «Ми знаходимося в системі PIC/S (Міжнародна Система співробітництва фармацевтичних інспекцій), яка налічує 40 країн учасників. Завдяки цьому вдалося привести вітчизняне виробництво в порядок». Сайт "ЮРЛИГА"