28.11.2013
Тепер адвокатів з центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги інформуватимуть про затримання осіб не лише правоохоронні органи, але й самі затримані особи безпосередньо, члени їх сімей та близькі родичі.
Так прокоментувала Міністр юстиції України Олена Лукаш постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання осіб», ухвалену на останньому засіданні Кабміну.
27.11.2013
- Тепер адвокатів з центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги інформуватимуть про затримання осіб не лише правоохоронні органи, але й самі затримані особи безпосередньо, члени їх сімей та близькі родичі, - так прокоментувала Міністр юстиції України Олена Лукаш Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання осіб», ухвалену на засіданні Кабінету Міністрів України 27 листопада 2013 року.
За її словами, йдеться також про суттєве посилення реалізації права громадян на захист на початкових стадіях кримінального процесу та мінімізацію випадків неналежного виконання правоохоронними органами вимог щодо негайного інформування центрів про затримання.
Так, за результатами моніторингу Координаційного центру з надання правової допомоги, за період з 17 липня по 31 жовтня 2013 року виявлено 358 фактів неповідомлень або неналежних повідомлень центрів щодо затримання осіб. При цьому проблеми з інформуванням зафіксовано у Донецькій, Вінницькій та Кіровоградській областях, зменшення рівня інформування – у Київській, Сумській та Чернівецькій областях.
З 1 січня 2013 року, відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», 27 центрів на всій території України цілодобово організовують надання безоплатної вторинної правової допомоги з боку держави.
Відповідальним за впровадження та функціонування цієї системи визначено Міністерство юстиції України.
Наразі таку допомогу в країні надають приблизно 3 600 адвокатів, щотижня в Україні безоплатну вторинну правову допомогу отримує близько 1500 осіб, у тому числі більше 600 осіб у зв’язку із затриманнями правоохоронними органами.