flag Судова влада України

Затверджена посадова інструкція прес-секретаря суду

11 листопада 2013, 16:13

У судах з'явиться нова посада - прес-секретар

11.11.2013

Державна судова адміністрація затвердила Типову посадову інструкцію головного спеціаліста з забезпечення зв'язків із засобами масової інформації (прес-секретаря).

Документ затверджений наказом від 06.11.2013 № 145 на виконання рішення XI з'їзду суддів України від 22 лютого 2013 року про введення в судах посади прес-секретаря.

На посаду прес-секретаря призначається особа, яка має вищу освіту відповідного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра, стаж роботи на посадах державної служби чи місцевого самоврядування не менше трьох років.

Відповідно до Інструкції прес-секретар, зокрема:

- бере участь у підготовці відповідей на запити ЗМІ, матеріалів, спрямованих на спростування публікацій  в яких відображена недостовірна інформація, забезпечує

оперативне реагування на запити і критичні публікації, повідомлення;

- досліджує матеріали і готує проекти текстів статей для розміщення їх у національних, регіональних і місцевих друкованих ЗМІ, а також Інтернет-ресурсах і проектів доповідей, довідок та інших матеріалів для виступів керівництва суду;

- розробляє за погодженням з керівництвом суду плани заходів з оперативного інформування громадськості та ЗМІ щодо розгляду резонансних судових справ;

- здійснює моніторинг публікацій у ЗМІ з питань діяльності судів загальної юрисдикції, коментарів щодо справ, які були розглянуті в судах;

- забезпечує розвиток інформаційних зв'язків між судом та відвідувачами суду, органами державної влади, підприємствами, установами та організаціями, ЗМІ, сприяє формуванню об'єктивної громадської думки про діяльність суду.

Прес-секретар не несе відповідальності за некоректне висвітлення, спотворення в ЗМІ інформації про діяльність суду чи його керівництва, які сталися не з його вини.

Як вказав на ХІ з'їзді суддів голова Ради суддів Ярослав Романюк, в кожному суді має бути прес-секретар виходячи з необхідності активної роботи з ЗМІ: не потрібно чекати, поки преса напише сама або звернеться за коментарем до когось іншого, хто готовий їх надати.