flag Судова влада України

Покарання за корупційні діяння посилять

07 листопада 2013, 15:07

 07.11.2013

     Штраф для юридичних осіб за корупційні правопорушення має стати не меншим за розмір отриманої неправомірної вигоди, а для фізичних осіб встановлять більш жорсткі види покарання.
Комітет ВР з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією рекомендує парламенту прийняти за основу та в цілому проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо посилення ефективності державної антикорупційної політики) №3522.
Як наголосив голова Комітету Віктор Чумак, законопроект розроблено з метою виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України в частині удосконалення положень антикорупційного законодавства, здійснення фінансового контролю, захисту осіб, які повідомляють про корупційні правопорушення та посилення прозорості закупівель державних підприємств.
Зокрема, документом передбачено встановлення більш жорстких видів покарання за корупційні правопорушення для фізичних осіб та запровадження правила, згідно з яким розмір штрафу для юридичних осіб повинен призначатись у визначених законом межах, але не повинен бути меншим за розмір неправомірної вигоди. Як зазначалося під час обговорення, ця норма відповідає положенням вищезгаданого Плану дій, яким передбачено необхідність перегляду законодавчих засад протидії корупції у відповідності до рекомендацій Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO), в тому числі, в частині встановлення належного рівня санкцій.
Крім того, на виконання рекомендацій GRECO проектом закону передбачені зміни до Кримінального кодексу в частині поширення юрисдикції України на іноземців та осіб без громадянства, які вчинили у співучасті із службовими особами, які є громадянами України, або щодо них злочини, пов’язані з хабарництвом, зловживанням впливом, або отримали неправомірну вигоду від таких службових осіб.
Також пропонується встановити адміністративну та
дисциплінарну відповідальність за подання у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру завідомо недостовірних відомостей.

Законопроектом передбачається посилити гарантії захисту осіб, які повідомляють про корупційні правопорушення, зокрема, в частині перекладення обов’язку доказування у справах про застосування до інформаторів репресивних заходів на сторону керівника або роботодавця, а також встановлення правила щодо розгляду анонімних повідомлень про факти корупції.Закон і Бізнес