flag Судова влада України

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд про українські реформи

04 жовтня 2013, 16:18

Генсек РЄ шкодує, що газети пишуть лише про Тимошенко, а не про реальні досягнення України

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд поставив українські реформи за приклад

03.10.2013

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд під час свого останнього виступу перед Парламентською асамблеєю РЄ вельми позитивно оцінив хід реалізації Радою Європи реформ в Україні.

«Логіка всієї реформи (Ради Європи – прим. Ред) полягала у тому, щоб зробити Раду Європи більш орієнтованою на здатність держав-членів здійснити необхідні реформи, що звичайно дуже допоможе Суду (Європейському суду з прав людини – прим. Ред). Це те, чим ми в даний час займаємося», - зазначив він, поставивши в цьому контексті за позитивний приклад Україну.

«Наприклад, в Україні у нас є велика програма, спрямована, зокрема, на реформу у судовій сфері,

бюджет якої складає 23 мільйони євро, - розповів Т.Ягланд. - Ми починали з проведення діалогу з органами влади з реформування Кримінального процесуального кодексу, також було важливо зробити прокуратуру незалежною від виконавчої влади. Програма реформування, над якою ми працювали півтора роки, зараз дає конкретні результати».

Як позитивні зрушення єврочиновник назвав ухвалення «інтеграційних» законів: «5 вересня Верховна Рада, парламент, ухвалила закони з покращення умов тримання у пенітенціарній системі. Також був ухвалений закон про прискорення виконання рішень Страсбурзького суду».

Особливо він відзначив досягнення Україні в сфері реформування кримінального процесу та органів прокуратури.

«Триває успішна імплементація Кримінального процесуального кодексу, який був прийнятий за

рекомендацією Ради Європи, - сказав Т. Ягланд. - Україна врахувала почти 100 % наших рекомендацій щодо Кримінального процесуального кодексу, результатом чого стало скорочення вдвічі кількості ув’язнених у 2013 році у порівнянні з 2012 роком. Ми отримали проект закону про прокуратуру і його розглядає Венеціанська комісія. Приємно бачити, як над цим працюють зараз в Україні».

«Також є певний прогрес у реформі виборчого законодавства», - додав він.  

На думку Т. Ягланда, усе це є позитивним прикладом діяльності самої Ради Європи із впровадження правових реформ: «На цьому прикладі я хочу показати, як наша допомога у країнах-членах дає конкретні результати. Про це не пишуть багато у заголовках газет, оскільки вони сфокусовані тільки на Тимошенко. Однак те, що називалось вибірковим правосуддям, було наслідком того факту, що судова влада не була повністю незалежною і, звичайно, проблем з прокуратурою. Миробимо все необхідне, що є важливим для України, якщо вона прагне угоди про асоціацію з Європейським Союзом».

Із повним текстом виступу Генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда мовою оригіналу можна ознайомитися тут.