flag Судова влада України

Черговий етап розвитку процесу реформування конституційних засад організації та діяльності судової влади в Україні

01 жовтня 2013, 17:06

ПАРЕ закликала якнайшвидше ухвалити зміни до Конституції України

Оприлюднено офіційний документ Ради Європи

01.10.2013

Український парламент має завершити створення необхідних умов для підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, ухваливши зміни до Конституції щодо посилення незалежності суддів.

Про це йдеться у письмовій декларації Парламентської Асамблеї Ради Європи, оприлюдненій на офіційному сайті ПАРЕ:

Володимир Пилипенко: З прийняттям закону про прокуратуру Україна виконає останнє зобов'язання перед ПАРЄ

Володимир Пилипенко: реформування органів прокуратури відбувалось з максимальним урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

01.10.2013

Верховна Рада України не зволікатиме з ухваленням нового Закону про прокуратуру. Парламент розгляне його одразу після надання Венеціанською комісією висновку щодо проекту, розробленого в Адміністрації Президента.

Про це в ході дебатів четвертої частини чергової сесії ПАРЄ, що відбулася 30 вересня у Страсбурзі, повідомив член делегації України в ПАРЄ народний депутат Володимир Пилипенко, передає «Закон і Бізнес».

Опозиційний проект Конституції:

Іван БОЙЧЕНЮК, заслужений юрист України

порушення передвиборних обіцянок та орфографічні помилки

Закон і Бізнес

01.10.2013

Іван БОЙЧЕНЮК

На минулому тижні завершився черговий етап розвитку процесу реформування конституційних засад організації та діяльності судової влади в Україні, оскільки Конституційний Суд України оприлюднив свій висновок, яким визнав проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів» таким, що відповідає вимогам статей 157 та 158 Основного Закону. Таким чином проект, який до цього вже отримав позитивний висновок Європейської комісії «За демократію через право», знайшов підтримку і в КС. Тепер лише від народних депутатів залежить чи буде прийнятий цей документ, ухвалення якого є важливим для подальшого реформування судочинства нашої держави, його наближення до європейських стандартів, а також для виконання умов підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.