23.09.2013
Основними проблемами, які заважають отриманню громадянами безплатної вторинної правової допомоги, є, зокрема, неінформування центрів з БВПД службовими особами ОВС про затримання, неналежне інформування затриманих осіб про право на захист, так звані «приховані затримання».
Про це розповів під час засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, що відбулося, у Чернігові директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський.
Новий кодекс дав адвокатам додаткові інструменти захисту клієнтів, головне — навчитися ними користуватись.
Адвокат не повинен чекати милості від слідства та прокурора. І КПК дає необхідні для дій інструменти
Закон і Бізнес №38 (1128) 21.09—27.09.2013
Архаїчний Кримінально-процесуальний кодекс 1960 року відійшов у минуле. На перший план виходить практика застосування нового зводу законів. Для цього проводяться семінари із суддями, прокурорами, адвокатами. Недолік, на жаль, у тому, що такі семінари відбуваються корпоративно, у вузьковідомчому колі. Тим часом обвинувальний ухил і надмірне інквізиторство не здають своїх позицій і в умовах дії КПК 2012 року. Одним із засобів подолання цих негативних явищ могло б стати спільне вивчення особливостей нового кодексу.
25.09.2013
Затверджено тимчасовий порядок дій чергових центрів безкоштовної правової допомоги при надходженні повідомлень про затримання людини.
Координаційний центр з надання правової допомоги наказом «Деякі питання приймання та обробки центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги повідомлень про випадки затримання осіб» затвердив тимчасовий порядок дій уповноважених посадових осіб (чергових) центрів у разі надходження телефонних та письмових повідомлень про випадки затримання, передає ЮРЛИГА