18.09.2013
Сьогодні відбудеться засідання комітету з питань верховенства права та правосуддя, на якому розглядатимуться законопроекти, що стосуються судової системи, зокрема, й стосовно функцій Верховного Суду України.
Відповідно до порядку денного засідання, члени комітету обговорять такі законопроекти:
- про внесення змін до деяких законів України щодо виконання судових рішень №2399
- про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо скасування відео конференцій №2305
- про внесення змін до Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» (щодо забезпечення виконання судових рішень) №2237
- про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо строків апеляційного оскарження №2147а
- про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення функцій Верховного Суду України від №2203
Також розглядатиметься питання про затвердження Рекомендацій слухань у комітеті з питань верховенства права та правосуддя на тему: «Місце та роль Верховного Суду України в системі судів загальної юрисдикції», що відбулися 12 квітня 2013 р.
№37 (1127) 14.09—20.09.2013
ФОТО: ІВАН СТЕЦЕНКО
Після відпусток законодавці вирішували питання щодо обрання суддів безстроково. Попередньо парламентарі обіцяли не втручатись у процес і підтримувати кандидатури, запропоновані Вищою кваліфікаційною комісією суддів, але знову не обійшлося без окремих зауважень щодо деяких законників. Таким чином, нардепи підтримали не всіх претендентів. Розгляд питань стосовно окремих із них відклали до з’ясування суперечливої інформації.
«Ми боремося за тих, хто заслуговує вершити правосуддя»
№36 (1126) 07.09—13.09.2013
МАРИНА ЗАКАБЛУК
Три роки тому розпочала свою діяльність п’ята палата ВАС. Її створили для розгляду справ щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради та Президента. Півтора року тому палата стала не п’ятою, а другою. Утім інтерес до справ, які вона розглядає, не зник ні в журналістів, ні в політиків. Часто саме цю судову палату деякі народні обранці використовують як трибуну для висловлення своїх думок. Палата може позбавити останньої надії суддів на повернення втрачених мантій. Про те, як сьогодні працює друга палата та чи не шкодують її представники про прийняті рішення, розповів її секретар Михайло ЗАЙЦЕВ.
.
«Лише судді можуть підказати кандидатам, із чим їм доведеться зіткнутись у перший робочий день»
№35 (1125) 31.08—06.09.2013
МАРИНА ЗАКАБЛУК
8 вересня 630 претендентів на мантії, які успішно пройшли піврічну спеціальну підготовку, отримають свідоцтва Національної школи суддів. Чи виникали труднощі під час навчання кандидатів? Можливо, варто збільшити термін проходження підготовки? Чи стало для претендентів корисним стажування в судах і що їх чекає на кваліфікаційному іспиті, який відбудеться 9, 19 та 20 вересня? Із цими та іншими запитаннями ми звернулися до голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігоря САМСІНА.
«Сьогодні держава інвестує в обидві сторони процесу, а не тільки в сторону держобвинувачення»
№36 (1126) 07.09—13.09.2013
ЮЛІЯ ГАЙДАЙ
2 вересня стартував 4-ий конкурс з відбору адвокатів, які надаватимуть безоплатну вторинну правову допомогу. Директор Координаційного центру з надання правової допомоги, адвокат Андрій ВИШНЕВСЬКИЙ упевнений, що армія «безоплатних» адвокатів допоможе усунути дисбаланс в інституціональній вазі адвокатури та прокуратури і навіть підняти авторитет професії. Про це, а також про те, якими повинні бути стандарти якості безоплатної правової допомоги, чим 4-ий конкурс відрізняється від попередніх і скільки заробляють «державні» адвокати, він розповів у інтерв’ю «ЗіБ».
Віктор ПШОНКА: «Сьогодні кожне шосте кримінальне провадження направляється до суду з угодою про примирення»
№37 (1127) 14.09—20.09.2013
АНТОН ПРЯНИКОВ
Змагальність процесу й надання додаткових можливостей стороні захисту сприяли формуванню більш принципової позиції судових органів, заявив на Всесвітній щорічній конференції Міжнародної асоціації прокурорів Генпрокурор України Віктор Пшонка. В результаті кількість винесених виправдувальних вироків зросла в 4 рази. До того ж у цьому році прокурори в апеляційному порядку оскаржили в 5 разів менше судових рішень у кримінальних провадженнях, ніж торік за процесуальним законодавством 1960 р