flag Судова влада України

Корисна інформація для відвідувачів – огляд ЗМІ з питань судової реформи

17 вересня 2013, 11:08

«Нудну й суху» мову судових рішень радять адаптувати для ЗМІ                        

28.08.2013  

Європейські експерти рекомендують українським прес-секретарям «перекладати» судові рішення на нормальну мову, зрозумілу для звичайних громадян. 

У Вищому адміністративному суді України відбувається круглий стіл для журналістів та прес-секретарів на тему «Методи спілкування зі ЗМІ», передає кореспондентка "ЗіБ".

Підбито перші підсумки проекту з досудового вирішення спорів

29.08.2013

У пілотних судах, де реалізується проект з досудового вирішення спорів, пріоритетними категоріями справ для застосування процедури медіації є спори, що виникають із сімейних правовідносин та спори про стягнення заборгованості за кредитами.

 

Сьогодні у Івано-Франківську відбувся круглий стіл, де обговорювалися результати реалізації пілотного українсько-канадського проекту «Освіта суддів – для економічного розвитку», а саме, компоненту проекту по впровадженню процедури досудового врегулювання спорів. У засіданні взяв участь голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін.

 

Президент закликав депутатів прискорити реформу у правовій сфері                        

03.09.2013

Президент України Віктор Янукович закликав депутатів якнайшвидше прийняти законопроекти, спрямовані на реалізацію програми реформ у правовій сфері, зокрема, завершити реформування судової системи, органів прокуратури та внутрішніх справ.

Про це глава держави сказав під час виступу на відкритті третьої сесії Верховної Ради сьомого скликання.

«Ми маємо значно прискорити реалізацію програми реформ, зокрема, завершити реформування судової системи, органів прокуратури та внутрішніх справ. Пропоную Верховній Раді якнайшвидше підтримати відповідний пакет законопроектів», - сказав Президент.

Статус працівників апарату суду впорядкують

05.09.2013

Народні депутати підтримали законопроект, спрямований на врегулювання питань щодо правового статусу та матеріального забезпечення працівників апаратів вищих спеціалізованих, апеляційних та місцевих судів.

На засіданні Комітету зазначалося, що законопроектом (реєстр. №2455а) передбачається….

 

Зазирнемо в майбутнє                     

Усі справи стануть електронними, правосуддя — цілодобовим, а учасники процесу нарешті забудуть про черги

Газета Закон і Бізнес №34 (1124) 24.08—30.08.2013

ЮЛІЯ САХАРОВА

Ще 25 років тому адвокати навряд чи могли собі уявити, що документи міститимуться в їхніх мобільних телефонах. 10 років тому правники й не підозрювали, що штурмуватимуть інтернет-простір та використовуватимуть віртуальні засоби зв’язку. А нині суди здійснюють електронний обмін інформацією зі сторонами процесу, а останні отримують виклики на засідання за допомогою СМС-повідомлень. Та це лише початок змін, у майбутньому учасників судових процесів очікують свіжі новації…

 

Голова Голосіївського районного суду Києва Олена Первушина:                        

«Політики свідомо породжують «розруху в головах» людей»

Газета Закон і Бізнес №34 (1124) 24.08—30.08.2013

МАРИНА БОЙКО

Сьогодні в Україні з’явився новий тренд: деякі політики почали активно піаритися на гучних судових справах. Точніше, на справах, які після їх втручання стають резонансними. Навіщо політикам такий піар? Чи страждають від цього правосуддя й незалежність служителів Феміди? Чи складно суддям ухвалювати рішення у справах, до яких прикута увага громадськості?

 

Якісний відбір                        

Олександр ЛАВРИНОВИЧ: «За останні 3 роки Президент жодного разу не відхилив подання ВРЮ про призначення судді»

Газета Закон і Бізнес №35 (1125) 31.08—06.09.2013

ВАСИЛЬ КОЛІШНИЙ

Як відомо, на початку липня глава держави вніс до парламенту законопроект, що містить низку змін до розділу «Правосуддя» Основного Закону. На осінній сесії Верховна Рада повинна розглянути цей документ і направити його на експертизу до Конституційного Суду. Опозиція традиційно розкритикувала практично всі пропозиції. Хоча в суддівському корпусі вони, навпаки, знайшли схвалення. Підтримує проект і голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович

 

Керівник проекту «Електронний суд» О.Самборська:                        

«Послуга щодо отримання від суду процесуальних документів у електронному вигляді, а також СМС-повісток поступово набирає популярності серед учасників процесу»

Газета Закон і Бізнес №35 (1125) 31.08—06.09.2013

ЮЛІЯ САХАРОВА

 

Науково-технічний прогрес упевнено крокує вітчизняними теренами. Так, наприкінці минулого року розпочалося впровадження системи електронного доступу до правосуддя. Завдяки проекту «Електронний суд» учасники судових процесів уже сьогодні заощаджують час і гроші. Про те, як з’явилась ідея створення такої новації, що слід робити громадянам, які бажають стати користувачами ресурсу, та наскільки останній захищений від нелегального використання, «ЗіБ» запитав керівника проекту Олександру САМБОРСЬКУ.

Речник для контакту                        

Прес-секретар має подружити законників і журналістів. А ще — «перекласти» рішення на зрозумілу всім мову

Газета Закон і Бізнес №35 (1125) 31.08—06.09.2013

МАРИНА ЗАКАБЛУК

Європейські експерти радять прес-службам судів стати «зв’язківцями» між Фемідою та ЗМІ. А для цього їм потрібно адаптувати судові рішення, написані «нудною та сухою юридичною мовою», для загалу. Також речникам судів не варто розсилати велику кількість прес-релізів просто для годиться.

Почали з Конституції

Газета Закон і Бізнес №36 (1126) 07.09—13.09.2013

ФОТО: ОЛЕКСАНДР ХОМЕНКО

 Перше засідання після відпусток члени Комітету Верховної Ради з питань правової політики провели продуктивно — були і рішення, і дискусії. Щоправда, найжвавіше народні депутати обговорювали проект закону про внесення змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів.

Засадничі гарантії

А.Портнов переконаний, що внесення запропонованих змін дозволить закласти основу для подальшого вдосконалення нормативно-правового регулювання діяльності судової влади.

Андрій ПОРТНОВ: «Це — черговий етап системних змін у сфері судочинства, які зумовлені євроінтеграційними прагненнями України»

Газета Закон і Бізнес №36 (1126) 07.09—13.09.2013

МАЙЯ БАЙРАК

Проект закону про внесення змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів тривалий час обговорюється не лише особами, причетними до формування третьої гілки влади, а й безпосередньо тими, хто до неї належить. Судді наполягали на змінах, а парламентарі наполегливо над ними працювали, враховуючи всі пропозиції та побажання. Як засвідчило недавнє засідання Комітету Верховної Ради з питань правової політики, ще не всі народні депутати висловилися щодо законопроекту, хоча мали на те достатньо часу.

 

Самооцінка як шлях до виправлення  

Опитування в судах: «макіяж» для іміджу чи ефективний інструмент управління?

Газета Закон і Бізнес №36 (1126) 07.09—13.09.2013

ЮЛІЯ СЕДИК

На чому грунтується думка громадян про суд? Чи можливо за допомогою опитувань отримати реалістичну картину того, як функціонує судова система? Так, якщо використати отримані результати не для пошуку винуватців чи декларування політичних гасел, а для налагодження нормальної роботи судів як ефективних, прозорих, зрозумілих для громадян інституцій.